2012/08/28

Parę dni temu zapadł wyrok w sprawie Apple vs. Samsung. Rzadko zdarza się obserwować walkę supergigantów, która bardziej przypominała bitwę Ironmana z Ivanem Stanko. Korzystają z tej samej technologii i mogą dalej sobie spokojnie żyć, ale nie – po kolei, jeden wali drugiego.

Ostatecznie zwyciężyła stara prawda – nawet jeśli każdy z nich ma rację, to liczy się ten, kto ma lepszy PR. Wygrał Apple, a Samsung wykorzystał sąd, żeby ujawnić kulisy biznesu. Odpowiedź prawników reprezentujących Samsung na pozew Apple jest prawdziwą poezją, przy której blakną niektóre dzieła światowej literatury.

Natomiast my, zwykli śmiertelnicy, którzy i tak nie wiedzą, co zrobić z kwotą 1.049.343.540 USD zasądzonych jako odszkodowanie na rzecz Apple, mamy niezwykłą okazję, żeby zobaczyć unikatowe projekty. Są to zdjęcia prototypów iPhone’a i iPada, które zostały upublicznione jako materiał dowodowy.

Przyjemne i pouczające jest oglądanie drogi, którą pokonali designerzy Apple. Proszę zwrócić uwagę na lewy górny róg prototypu. Początkowo słynne nawigacyjne kropki znajdowały się w tam tym rogu, a nie na środku na dole, jak jest teraz.

Teraz prototypy iPada. Początkowo iPad miał mieć na stale zamontowaną podpórkę do stawiania na twardej powierzchni.

Brak komentarzy do "Jak był projektowany iPhone i iPad?"
© 2009 by TheStory Digital Branding