2012/05/11


Sporo wydarzyło się w ciągu ostatnich paru miesięcy w związku z akcją “Fotografowanie dozwolone”. Po pierwsze, zakończyliśmy prace nad aplikacją mobilną. Na razie jest dostępna wyłącznie użytkownikom Ajfonów. Po drugie, w ciągu ostatnich tygodni kwietnia coraz więcej ludzi zdało sobie sprawę, że fotografowanie powinno być dozwolone.

Na początek kilka słów o apce. Jest poradnikiem, gdzie i na jakich zasadach można w Polsce fotografować. Czy można wykonywać zdjęcia w muzeach? Czy fotografowanie jest dozwolone na lotniskach? Czy ochroniarz lub pracownik sklepu może zabronić fotografowania? Odpowiedzi na te i inne pytania nasi czytelnicy znajdą w apce. Wspólnie z kancelarią prawną Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy łącznie opracowaliśmy 32 najpopularniejsze przypadki.

Nasze wspólne dzieło dosyć szybko znalazło się w TOP10 bezpłatnych aplikacji polskiego App Store’a. Pewnie przyczyniła się do tego publikacja Gazety.pl, ale po cichu mamy nadzieję, że temat fotografowania nie jest użytkownikom obojętny. Do słuszności naszych nadziei coraz bardziej przekonują statystyki pobrań aplikacji.

Następna sprawa, którą warto opisać, to miejsca, które naklejają znak “Fotografowanie dozwolone”. Poniżej podajemy okazałą listę kawiarni, muzeów, galerii i innych miejsc w podziale na miasta.

Warszawa: Cafe Pozytywka, kawiarnia “To lubię”, kawiarnia “Mam Ochotę”, Kawiarnia Poranna, kawiarnia Spotkanie ze Szpiegiem, kawiarnia Dobra Karma, Cafe Roszkosz, Teatr Polski/Klub Teatr, Instytut Reportażu, Klubokawiarnia 4 Pokoje, Klubokawiarnia Resort, Antrakt Cafe, kawiarnia Lorelei, Ministerstwo Kawy, klubokawiarnia Leniviec, Pracownia Duży Pokój, Numery Litery, CAFE PAŃSKA, Wayne’s Coffee (Grzybowska), THE STORY Sp. z o.o., Brand Nature Access Sp. z o.o., Macoscope sp. z o.o., kawiarnia Kafka, kawiarnia Grawitacja, Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Gliwice: i-systems Sp. z o.o., Minibrowar Majer, Galeria Art Studio, firma Spot, winiarnia Chateau Pierre, Słoneczne Studio Fotograficzne, Gliwickie Centrum Fotografii, Kafo Kawiarnia.

Łódź: Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Bajki, Studio Polkadot.

Poznań: Post- Office Cafe, kawiarnia “Piece of cake”, MotoGuard Group.

Kraków: Galeria Pauza, Mostowa ArtCafe.

Radom: Czytelnia Kawy

Gdańsk: LOFT

Szczecin: Cafe Aficianado & Casa Turrent

Uczestnikom akcji przypominamy, że czekamy na zdjęcia z miejsca wydarzeń, abyśmy mogli dodać Was na naszą mapę na stronie, w aplikacji mobilnej i na Facebooku.

Brak komentarzy do "Fotografowania już nie da się zatrzymać"
© 2009 by TheStory Digital Branding