2011/12/28

fotografowanie_dozwolone_TheStory

Razem z Art.Lebedev Studio rozpoczęliśmy promowanie w Polsce znaku “Fotografowanie dozwolone”. Jest przeciwieństwem znanego wszystkim znaku „fotografowanie zakazane” i symbolizuje pozytywne, otwarte nastawienie do klienta oraz zgodę właściciela kawiarni, firmy, czy muzeum na użycie aparatu fotograficznego na jego terenie. Znak został zaprojektowany przez studio designerskie Art.Lebedev Studio. Akcja jest działaniem non-profit.

Na całym świecie ludzie z aparatami spotykają się z zakazami fotografowania, które czasem są niezgodne z prawem. Akcja, prowadzona przez agencję TheStory i studio projektowe Artemija Lebediewa, ma na celu promowanie miejsc przyjaznych klientom, w których fotografowanie nie jest zabronione. Znak pojawił się już w kawiarniach, biurach i sklepach Moskwy, Sankt-Petersburga oraz Rygi. Obecnie rozpoczyna swoją karierę w Polsce.

Dołączyć do akcji jest bardzo prosto – wystarczy nakleić znak akcji “fotografowanie dozwolone” w widocznym miejscu, tym samym wyrażając zgodę na fotografowanie. Udział w akcji jest bezpłatny, a sama inicjatywa jest działalaniem non-profit.

Znak symbolizuje pozytywną zmianę w naszym społeczeństwie. Odchodzimy od zakazów i coraz bardziej skupiamy się na wolności – przykładem może być świetnie znany i rozpoznawalny znak „wifi free”. „Fotografowanie dozwolone” oznacza, że jesteśmy otwarci, przyjaźni i wolni.

Zapraszamy do akcji firmy, kawiarnie, muzea, kina, sklepy i centra handlowe oraz instytucje publiczne. Każdego, kto chce zaprosić do siebie gości lubiących robić zdjęcia.

Miejsca, którę przyłączą się do akcji z pewnością na tym zyskają – przede wszystkim będą postrzegane jako przyjazne klientom, i nie tylko w oczach tych, co trzymają w rękach aparat fotograficzny. Uczestnicy akcji będą również przedstawiani na stronie fotografowaniedozwolone.org, oraz promowani na profilu akcji na Facebooku.

Naklejki ze znakiem może otrzymać każda firma i instytucja, która uzna, że popiera wolność fotografowania na swoim terenie – wystarczy zgłosić chęć jej otrzymania do organizatora akcji – agencji TheStory. Znak można również wydrukować samodzielnie – plik można pobrać na stronie www.fotografowaniedozwolone.org.

Każde miejsce, które naklei znak i prześle swoje zdjęcie zostanie umieszczone na specjalnej mapie na stronie fotografowaniedozwolone.org. TheStory zaprasza również do umieszczania zdjęć na Facebooku za pomocą aplikacji „Fotografowanie dozwolone” pod adresem http://www.facebook.com/TheStoryPL. Uczestnicy akcji, którzy zaprezentują się na profilu na Facebooku będą również mieli szansę na drobne nagrody.


Art.Lebedev Studio powstało w 1995 roku i zatrudnia obecnie ok. 290 osób. Siedziba agencji znajduje się w Moskwie, jej oddziały są na Ukrainie i w Stanach Zjednoczonych. Głównym kierunkiem działalności firmy jest design użytkowy i internetowy, projektowanie graficzne, projektowanie dla przestrzeni miejskiej, projektowanie interfejsów. Do stałych klientów agencji należą m.in. Yandex, Microsoft, Samsung, TNK-BP, Gazprom. Założycielem i szefem studio jest Artemij Lebediew, jeden z najpopularniejszych blogerów Rosji.

Brak komentarzy do "Fotografowanie dozwolone"
© 2009 by TheStory Digital Branding