2011/11/22
autor: Dymitr Romanowski
kategorie: Cases, Digital, News

thestory_znajdzroznice.pl_main

„Jeśli lubicie kampanię Mac VS. PC firmy Apple, to z pewnością nasza kampania się spodoba” – mówi Paweł Szewczyk z i-sklep.pl. Na stronie www.znajdzroznice.pl pod nazwą Paweł Własny VS. Paweł Abonamentowy ruszyła pierwsza w Polsce kampania porównawcza w branży e-commerce. Autorem kampanii jest nasza agencja. Kilka słów o procesie.

Paweł Własny vs. Paweł Abonamentowy jest pierwszą kampanią porównawczą, którą robimy. Zanim wzięliśmy się za strategię kampanii i tworzenie historii musieliśmy zrozumieć, co tak naprawdę różni dwa rozwiązania dostępne obecnie na rynku: sklepy internetowe budowane zgodnie z potrzebami firmy, np. firma Nike, która chce sprzedawać buty przez internet i buduje dla siebie sklep, a sklepy internetowe, które można założyć na platformie e-commerce za jedyne 99 zł miesięcznie. Czasem opłata wynosi mniej, czasem więcej. Ale to nie jest teraz istotne. :)

W efekcie powstała całkiem spora tabela różnic, z których kilka uznaliśmy za kluczowe. Każda z tych różnic została następnie przez nas przedstawiona w filmach animowanych o przygodach Pawła Własnego i Pawła Abonamentowego. Stąd też nazwa kampanii i domena. Szukając różnic zrozumieliśmy, że nazwa znajdźróżnice.pl jest jedyną właściwą nazwą dla tej kampanii – krótką i na temat, i co ważne, zawiera w sobie przekaz kampanii.

Zaplanowaliśmy stworzenie 2-3 filmów animowanych w 2D, które będą opowiadać o róznicach pomiędzy sklepami na własność, a sklepami kupowanymi na abomanent. Aby zobrazować te 2-3 róznice przygotowaliśmy łącznie 14 propozycji scenariuszy. Pracując nad pierwszym odcinkiem – „Tuning” – zaprojektowaliśmy świat naszych bohaterów – postacie obu Pawłów, samochody, którymi się poruszają, scenerię, w której żyją.

Każdy odcinek poprzedzał animatik, na którym dopracowywaliśmy naszą historię – sceny, zbliżenia, dialogi i hasło.
thestory_tuning_animatik

thestory_tuning_film

Znając już klimat i kreację kampanii wzięliśmy się za pracę nad logotypem i reklamami prasowymi. Reklamy te miały się znaleźć w raporcie „e-Handel Polska 2010” wydanym przez sklepy24.pl.

Szukaliśmy idei i haseł, które przekażą to, co chcemy powiedzieć:
thestory_znajdzroznice_proby1

Klient odrzuca. Szukamy dalej.

thestory_znajdzroznice_proby2

thestory_znajdzroznice_proby3

Do obejrzenia filmów, reklam, landing page kampanii i bannera reklamującego kampanię w portalach branżowych zapraszamy na stronę. Enjoy ;)

Brak komentarzy do "i-sklep.pl: Paweł Własny vs. Paweł Abonamentowy"
© 2009 by TheStory Digital Branding