2009/10/16
autor: Dymitr Romanowski
kategorie: Cases, Digital

Pokazać jest zawsze lepiej, niż 100 razy powiedzieć. Z tego założenia wyszli twórcy kampanii Village Where Nothing Ever Happens i postanowili zademonstrować szerokiej publiczności skuteczność reklamy w telewizji. Choć tak naprawdę, udowodnili skuteczność mixu telewizji i internetu.

Celem kampania zrealizowanej przez agencję Shackleton z Madrytu, na zlecenie firmy Conect, właściciela sieci płatnych kanałów tematycznych, było przekazanie prostego komunikatu: “Kup reklamę w Pay TV, dzięki temu zyskasz”.

Nikt nie zwróciłby uwagi na tego typu hasło, dlatego agencja zaproponowała eksperyment. (read the story…)

Brak komentarzy.
2009/10/12
autor: Dymitr Romanowski
kategorie: Historia, Trendy

Początkowo drukowane książki nie miały okładki. Czytelnik otrzymywał stertę drukowanych kartek papieru i podejmował decyzję, czy chce zamówić okładkę, czy nie. Wygląd okładki zależał w dużej mierze od zasobów finansowych i gustu posiadacza książki.

Z czasem książek pojawiało się co raz więcej, a technologia druku rozwinęła się na tyle, że każda książka miała swoją okładkę. W 1892 r. Adolf Scheufelen odkrył papier powlekany (powłoka z kaolinu i kazeiny). W 1949 r. amerykański Xerox rozpoczął produkcję pierwszej w świecie kserokopiarki, a w latach 80. XX wieku przeniesiono metody przygotowania do druku z zecerstwa do DTP.

Dziś podczas gdy wydawnictwa zastanawiają się, jak zarobić na tradycyjnych książkach, Google tworzy (read the story…)

Brak komentarzy.
© 2009 by TheStory Digital Branding